PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31763}

Star Trek X: Nemesis

Star Trek: Nemesis
6,7 9 779
ocen
6,7 10 1 9779
6,0 3
oceny krytyków
Star Trek X: Nemesis
powrót do forum filmu Star Trek X: Nemesis

Pytanie...

ocenił(a) film na 10

Kto z was może mi wytłumaczyć dlaczego podczas walki 4 oktętów w szczelinie Bassena: Sejmitar, USS Enterprise i dwa Romulańskie okręty, okręty Romulańskie nie atakowały spod kamuflażu? Wydaje mi się, że mogło to znacznie zmieńić przebieg bitwy na korzyść Imperium i Federacji. Pragnę dodać że moja ocena 10/10. Pozdrawiam wszystkich miłośników Star Treka.

ocenił(a) film na 5
kukulka5000

nie można atakować spod kamuflażu... żeby otworzyć ogień, trzeba zdjąć osłony i kamuflaż - choćby na kilka sekund, żeby torpeda czy inne światełko <sic!> zdążyło opuścić statek macierzysty.

ocenił(a) film na 10
hyazinthe666

Polemizowałbym.. Sejmitar Shinzona używał torped fotonowych i disruptorów z podniesionym kamuflażem ;)

ocenił(a) film na 6
ho11ywood

tak samo w Undiscovered Country, Klingoni mieli jeden statek mogący atakować z kamuflażem. I był to prototyp. Tak samo było ze statkiem Shinzona. Był jedynym takim egzemplarzem we flocie Romulan. Tajną bronią mającą zniszczyć federację.

Pozdr.

kukulka5000

Bo by ich Enterprise mógł przypadkowo ostrzelać.

ocenił(a) film na 8
kukulka5000

Przypuszczam że ma to związek z tym, że technologia kamuflażu dla Scimitara była stworzona równocześnie ze statkiem - nie pozostawiał najmniejszych śladów - nawet cząsteczkowych pozostałości napędu - więc zakładam, że technologicznie maskowanie statku Shinzona było na wyższym poziomie od technologii Romulan - stąd ci ostatni musieli zdejmować kamuflaż do ataku, a jednostka Shinzona - nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones