PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31763}

Star Trek X: Nemesis

Star Trek: Nemesis
6,7 9 779
ocen
6,7 10 1 9779
6,0 3
oceny krytyków
Star Trek X: Nemesis
powrót do forum filmu Star Trek X: Nemesis

Co poszło nie tak?

ocenił(a) film na 4

Film miał duże szanse na sukces, dostał poważny budżet, promocję i ciekawą historię z Romulanami. Niestety bardzo szybko dający olbrzymie możliwości wątek Shinzona idzie na mielizny. Nie brak też jakże lubianych przez wszystkich dłużyzn i zbędnego wątku B-4.

ocenił(a) film na 6
_Andrzej_

Historia była znakomita, tyle że, zamiast na niej się skupić, to postawiono na kosmiczny western z uproszczeniem fabuły.
W całej serii najbardziej irytowało mnie, że Picard nie zachowuje się tak, jak na dowódcę przystało. Ten powinien kierować ludźmi, a zamiast tego za każdym razem łapie broń i idzie na pierwszą linię walki pozostawiając odpowiedzialność za okręt i życie załogi w rękach zastępców. Marny to kapitan, skoro jedyne decyzje jakie podejmuje, to wyznaczenie kierunku lotu, albo zastępstwa.

ocenił(a) film na 7
acidity

Minusy:
-wątek B-4
-nielogiczne sytuacje (np fala uderzeniowa promienia talaronowego mającego zniszczyć całą Ziemię, nawet nie draśnie Enterprise)
-wieczne rozkminy egzystencjalne Picarda w chwilach delikatnie mówiąc nieodpowiednich
-tak jak mówił przedmówca- rzeczywistym kapitanem statku wydaje się być Pierwszy
-na niektóre rozwiązania wydawaloby się oczywiste (choćby telepatyczne namierzanie Remian) załoga wpada z "małym" opóźnieniem

Plusy:
-naprawdę piękna mgławica
-zarys fabuły bardzo interesujący
-wciąga jak to Star Trek

ocenił(a) film na 6
lucynabyrdy

Minusy: Picard!
Postać z potencjałem, ale moim zdaniem źle zagrana. Po serii stwierdzam, że Patrick Stewart potrafi być tylko prof. Xavierem i da się go oglądać, bo występuje tylko epizodycznie. Jako główny bohater się nie sprawdza.

ocenił(a) film na 6
_Andrzej_

B-4 nie był zbędnym wątkiem, zbędna była tylko ta jazda samochodzikiem po pustyni i strzelanina. Za dużo było też psychologii, za mało akcji i "nieznanego" - tego, co w Star Treku najbardziej fascynowało.

ocenił(a) film na 6
_Andrzej_

Nie było tak źle. Nie jestem fanem serii, więc za dużo nie oglądałem, nie mam więc odniesień do innych ekranizacji. Na pewno lepiej się oglądało niż serial. Dobra muzyka i dobre, ale nie natrętne efekty specjalne.

ocenił(a) film na 4
chemas

Serial, ale który serial? Było ich już sześć, a wkrótce będzie siedem.

ocenił(a) film na 6
_Andrzej_

Chodzi mi prawdopodobnie o ten pierwszy, najstarszy.

ocenił(a) film na 7
chemas

Chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi:)

ocenił(a) film na 6
Dude_

Wiem o co mi chodzi, chodzi mi o serial !!!, a nie o serię filmów ponumerowanych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones