PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31763}

Star Trek X: Nemesis

Star Trek: Nemesis
6,7 9 779
ocen
6,7 10 1 9779
6,0 3
oceny krytyków
Star Trek X: Nemesis
powrót do forum filmu Star Trek X: Nemesis

Ostrożnie liczyłem na całkiem niezłe kino sf a dostałem miałką, w dużej części przegadaną historyjkę z paroma "drewnianymi" potyczkami.
Żeby całość została choć ubrana w ciekawą fabułę z interesującą intrygą, a gdzie tam :/ Scenariusz jest prostacki jak budowa cepa.
Rzeczywiście tak jak już ktoś wspomniał w komentarzach, spokojnie mógłby być to jeden z odcinków serialu (a do tego wcale nie najlepszy).

Aby nie kopać filmu i zaoszczędzić sobie czasu, pominę już gorzkie żale pod tytułem dlaczego seria Star Trek już mi się przejadła (a ten film nie poprawił tylko jeszcze pogorszył me zdanie o tym tytule).

3/10

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Po raz czwarty lub piąty mierzę się z tą serią.I nadal mnie to nie przekonuje.Star Wars ciągle górą.3/10 ukłony,esforty

_MAX_

Gdyby ze star wars usunięto efekty specjalne, to fabuły zostało by może na 10 min.
SW to przerost formy nad treścią

ocenił(a) film na 3
Herretyk

A Star Trek to niby kameralne SF ?

ocenił(a) film na 9
esforty

W pierwszym serialu jak najbardziej!

ocenił(a) film na 3
emillo97

nie oglądałem wspomnianego serialu. Moja uwaga dotyczy części STAR TREK X: Nemesis i niektórych kinowych części powstałych głównie w latach 70-tych i 80-tych bo te z niejakim trudem obejrzałem.

ocenił(a) film na 10
_MAX_

Nie wiem czy zauważyłeś, że motywem przewodnim tego filmu jest pytanie o przemiany. Czy człowieka determinuje środowisko w którym się wychował czy jest panem swego życia. Kto decyduje człowiek czy to co go otacza. Dylemat dotyczy oczywiście Shinzona. Dlaczego Shinzon pomimo tak druzgoczącej przewagi przegrywa? Czy w jego świadomości doszedł do wniosku, że to co robi nie jest właściwe chociarz mówi i robi coś zupełnie innego. W jednej ze scen przkonujemy się, że Shinzon wybrał już stronę. Stronę Shinzona z Remusa Shinzona z kopalni dilithium, jednak to nie jest prawda. Shinzon w głębi jest prawdziwym Picardem(potwierdza to wypowiedź samego Shinzona, że chciał poznać Picarda i przekonać się jaki on jest, przecierz mógł odrazu zatakować Enterprise i Federacje bez zabawy w ceregiele). Kropkę nad i stawia śpiewający B-4 w ostatnich scenach. Jest przykładem tego, że wola jednoski jest silniejsza. Zaprzecza to wcześniejszej wypowiedzi Daty ża ani B-4 ani Shinzon nie dążą do rozwoju. Moim zdaniem jest to płęta tego filmu.

ocenił(a) film na 3
kukulka5000

Twoja analiza filmu jest bardziej rozbudowana niż głębia tego filmu :)
Mimo wszystko podtrzymuję zdanie, że film jest wysoce rozczarowujący w każdej kwestii.

ocenił(a) film na 10
_MAX_

Być może ale takie spostrzeżenia przyszły mi do głowy po obejrzeniu tego filmu. A jeszcze jest ciekawe to że klon Picarda (Shinzon) umiera natomiast w przypadku cyborga Daty to on ginie a przeżywa B-4 czyli ten który był wcześniej tak jak Picard B-4 jest orginałem a nie Data. Jeszcze tylko dodam, że mógłbym zmieszać Nemesis z błotem jeszcze bardziej niż Ty to zrobiłeś ale wolę właśnie rozkminiać takie jazdy w Star Treku. Jeszcze wiele możnaby wyćiągnąć z tego filmu jeśli się tylko chce. No ale to trzeba kochać taki gatunek filmu. Chyba głupio było by gdyby film nie dawał do myślenia a fabuła byłaby podana na tacy bez możliwości jakiej kolwiek interpretacji dlatego moja analiza jest w Twoich oczach bardziej rozbudowana od treści filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones