PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31453}

Star Trek

7,0 834
oceny
7,0 10 1 834
Star Trek
powrót do forum serialu Star Trek

Tak jak sobie obiecywałem, stało się; właśnie zabieram się za animowany "Star Trek - The Animated Series" z lat 70-tych. Czy będzie to odważny krok, zobaczymy, gdyż kreskówka ta jest kontynuacją kultowego serialu z lat 60-tych, którego zresztą nie oglądałem; nawiasem mówiąc o Uniwersum "Star Trek" wiem tyle co i... klasyczne nic. Bliżej mi do trzech startrekowskich filmów z ostatnich lat: 2009-2016, niż do absolutnej klasyki sprzed ery nowego Millenium. Animowanemu "Star Trekowi" trzeba się przyjrzeć z bliska, trzeba doświadczyć sposobu tworzenia niezwykle dokładnej, skomplikowanej, animowanej rzeczywistości, ba całego Wszechświata, w którym rozgrywa się ta produkcja. Przede wszystkim, to były lata 70-te, a technika kreślenia postaci, budynków, różnych mających oddawać wrażenie trójwymiarowości płaszczyzn i obiektów, niestety, była taka jaka była. Lecz i tak rysownicy i scenarzyści wyszli z tej animacji obronną ręką, bo mimo tych i innych typu: mała ilość szczegółów i płynność animacji w słabej ilości klatek na sekundę, niedogodności, wygląda ona porządnie. Pora zatem na pierwszy odcinek "Star Trek - The Animated Series" - epizod ukazujący losy załogi "USS Enterprise" podczas 4-ego roku misji.

Dodam jeszcze, że właśnie obejrzałem pierwszy z nich pt. "Martwa Gwiazda", i mimo iż graficznie gubił on proporcje w szczególności w rysunku postaci, a same ludzkie sylwetki wyglądały, jak bohaterowie kreskówki "Scooby-Doo" z lat 70-tych oraz pomimo specyficznej narracji, wolnego, dziwnie przykładnego wypowiadania się postaci, jak w kreskówce proedukacyknej, odcinek ten oglądało się całkiem w porządku, ze specyficznym, ciepłym oldschoolowym odczuciem.

Czy ktoś z Was oglądał tą 22 odcinkową produkcję animowaną? Jak wypadła w stosunku do serialu aktorskiego z 1966-69r.?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones