PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94650}

Star Trek: Stacja kosmiczna

Star Trek: Deep Space Nine
7,3 4 984
oceny
7,3 10 1 4984
Star Trek: Stacja kosmiczna
powrót do forum serialu Star Trek: Stacja kosmiczna

...mówię jedno: przetrwajcie pierwsze dwa sezony, by poznać lepiej bohaterów i specyfikę serialu
oraz przedstawionego świata. Zacznie Was wciągać od początku trzeciego sezonu, przez sezon
piąty i szósty będziecie przykuci do fotela/kanapy i nie opuścicie ani jednego odcinka, a sezon
siódmy będzie powodował regularne opady szczęki i "cliffhangery".
Nie zrażajcie się początkami, bo naprawdę warto czekać :)

jedzoslaw

50/50
cała seria trzyma poziom, poziom inny niż wcześniejsze.
widać w tej serii nacisk na intrygę i poznawanie postaci zamieszkujących stację. Jeśli przypatrzymy się jak różne założenia były w TOS i TNG, gdzie odpowiednio w TOS integracja między Kirkiem a resztą załogi była raczej symboliczna (może z pominięciem Spocka i McCoya, reszta załogi to podwładni, o których losy Kirk się troszczył, ale z którymi wiele go nie łączyło). Podobnie było z Pickardem, choć tutaj już interakcja między postaciami miała głębię i widać było, że postaci coś do siebie czuły).
Analogicznie można porównać fabułę, gdzie Kirk i załoga statku przemierzali kosmos w poszukiwaniu nowych form życia. Załoga Pickarda również, choć już na początku pojawił się "wróg", który przewijał się przez serial co jakiś czas. W obu przypadkach nie było jakiejś większej intrygi, ot ciąg przygód.
W DS9 mamy również ekipę dowodzoną przez kogoś, ale jednocześnie przez większość odcinków poznajemy ową ekipę, ich charaktery, cele, powiązania z innymi członkami załogi stacji. Jednocześnie mamy wrażenie, że przebywamy w knajpie/salonie/tawernie, gdzie przecinają się losy wielu różnych ludzi i których pobyt na stacji czemuś służy. I nawet jeśli część z tych postaci jest tutaj tylko chwilowo, a ich historie są epizodyczne, to ten klimat towarzyszy nam bardzo często. Jestem po obejrzeniu 4 sezonów, w trakcie 5-ego, większości odcinków nie pamiętam, ale jako całość nie narzekam.

ocenił(a) serial na 5
jedzoslaw

Trzymam za słowo, bo jestem po pierwszym sezonie i póki co - wieje nudą... Takie flaki z olejem, jakoś bez ikry to to.... Obejrzałem TNG, VOY i ENT, które mnie bardzo wciągnęły, a tu takie jakieś nie wiadomo co....

Mcink

i co jak było dalej, bo sam zastanawiam się czy oglądać...

ocenił(a) serial na 5
Zetnakatel

Obejrzałem do końca - co prawda, robiłem chyba trzy podejścia, ale się przemogłem. Pierwsze dwa i pół sezonu to jak dla mnie najgorsza i najsłabsza część Star Treka w ogóle, uwzględniając wszystkie istniejące seriale, rozgrywające się w tym uniwersum - oprócz tego, że poznaje się nowe postaci i z wolna rysujący się kontekst wydarzeń, które mają nastąpić później, to nie dzieje się tam absolutnie nic ciekawego ani wciągającego... Od połowy trzeciego sezonu pojawia się wątek Dominium i rozpoczyna się wojna. Serial rzeczywiście nabiera rumieńców i ogląda się go nieco lepiej. Pojawiają się także inne, mniej lub bardziej ciekawe wątki - jak już ktoś tutaj pisał, są różne intrygi, konflikty i uczucia pomiędzy bohaterami. Dotrwałem do końca, ale jeśli mam być szczery, mnie ten serial zupełnie nie przypadł do gustu. Na tle innych serii ST ten jest u mnie na samym dole skali...

Mcink

Dzięki za info.. Znając siebie wiem, że nie dałbym rady przebrnąć przez prawie 3 sezony czekając aż coś się zacznie dziać. Zwłaszcza dzis kiedy serialów było mnóstwo i intrygi, konflikty i uczucia między bohaterami można znaleźć w nie jednej produkcji.

ocenił(a) serial na 5
Zetnakatel

Myślę, że wiele nie stracisz! Ewentualnie możesz spróbować zacząć oglądać od 3 sezonu - myślę, że szybko się zorientujesz kto jest kim i co się dzieje!

Zetnakatel

Ale czego ty szukasz w tym serialu? Co ma się dziać? Przecież tam się ciągle coś dzieje. Główną akcją są sami bohaterowie… to wszystko, co oni przeżywają. Dodatkowo wątek Dominium, nigdzie nie ma takich bitew, walk, śmierci, strat. Wątki Garak-BashIr, BashIr-O `Brein, Dukat-Bajor. Każdy z bohaterów z czymś mierzy się głębokim, a ponieważ wszystko jest upchane na małej stacji, kondensacja jest ultraciekawa. Trzeba się przestawić na sposób narracji, bo jest to prawdopodobnie najlepszy Trek, jaki został kiedykolwiek nakręcony. Sisko się nie patyczkuje, przemiana wewnętrzna barmana (Ferengi) czy Odo (zmiennokształtny). Do tego serialu trzeba dorosnąć,  bo akcja jest, relacje są, walkie są, intrygi, meega inteligentne wymiany zdań. Jedynie czego mi brakuje to zakończenia w postaci (Sisko i tunelu) oraz samego remastera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones